Sídlo

Praha

Sídlo firmy v Praze. Sídlo Praha.
Hlavní stránka Novinky Firma musí mít skutečné sídlo. My Vám to zajistíme

Firma musí mít skutečné sídlo. My Vám to zajistíme

Vláda schválila novelu obchodního zákoníku, která dává firmám povinnost do obchodního rejstříku zapsat jako své sídlo místo, kde skutečně sídlí. Po jednání kabinetu to řekl premiér Petr Nečas (ODS). Od novelizace občanského zákoníku v roce 2009 firmám tato povinnost odpadla, což vyvolalo v některých případech problémy. Norma také stanovuje, že rodná čísla nebudou údajem zveřejňovaným v obchodním rejstříku.

 

Rodná čísla se budou nicméně dál zapisovat do neveřejné části obchodního rejstříku. "Povinnost zapisovat rodná čísla do neveřejné části obchodního rejstříku je odůvodněna především technickými parametry informačního systému obchodního rejstříku, protože rodná čísla jsou používána jako nejčastější identifikátor," uvedli autoři návrhu.

Dalším cílem novely je usnadnění likvidace takzvaných prázdných společností. Změna má zjednodušit procesní postupy likvidátora při likvidaci. Návrh odstraňuje obecnou podmínku likvidace, kterou je předkládání návrhu na rozdělení likvidačního zůstatku nebo zprávy o naložení s majetkem ke schválení statutárnímu orgánu právnické osoby. Pokud likvidátora ustanovuje soud z řad insolvenčních správců, není nutné, aby je schvaloval statutární orgán.

Zpráva převzata z ČTK

 
Najdete nás na Sídlo firmy v Praze. Sídlo Praha. Sídlo firmy v Praze. Sídlo Praha. Sídlo firmy v Praze. Sídlo Praha.

Nabízíme: